Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 skolovanje - kada, kako, koliko dugo

Go down 
+31
Gigo
MONSTRUMO
probiotik
Grga Zlatoper
Jandrek
arboret
Škuri tić
gare
KOBAC
ivica.p
bošket
Vedran
euzebio
PESTI
vrca
enver
pele
DOMENICO
Altum
ivica
lord189
Moćun
marko
PSIHO
frzelin
GRANDE
car
YOGI
Tic_Bal.
kain
DjordjeVet
35 posters
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 6:57 am




Bog !!!



Kako misliš lob - je li to ono kad sam sebi nabaciš iz kornera

pa pribaciš golmana sa vrha šesnaesterca --- ???


Živila sprdačina , a usput i istina !!!! viidziiijuu ...


Salu2
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 56
Lokacija : kaštila

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 7:08 am

Ha ha nisan sinjanin, čisti sam kaštelanin, ali svi ste mi dragi ma odakle god bili.
Za gospod Grannde:
Nisam ništa loše mislija iako priznajem sad kada čitam oni svoj prijašni post pari mi se malo neugodan. Nego zašto ne uvatite malo vrimena i volje pa nam malo bolje i potankije ne opišete murterske grdeline iz svog iskustva i spoznaja o njima. Zašto je opis tog pivanja crno bili pa je za jedne guba a za druge neponovljiv tić. Zašto ne kažete detalnije kakvi su bili u pismi i kako su se ponašali tokom cile godine.
Cilj ovog foruma nije prepucavanje nego edukacija koja se uvik temelji na iskustvenim osobnim zapažanjima. Ja sam ih drža četiri godine , a dva najbolja sam čuja ona koja sam spomenija u prethodnim postovima.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 7:19 am

Gosp.ENVERE ovako najprije ćemo se ja i ti upoznat a onda ću ti ja reć šta su pivali i kako su pivali jer ti živiš u kaštela, a ja mislim da znate da je to blizu SPLITA...

Ipak bi ti ja savjetova da držiš šta imaš jer Lirska zija nije za tvoje uvo....
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 56
Lokacija : kaštila

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 7:28 am

Ne sviđa mi se vaš odgovor. Kad niste spremni javno podilit korisna zapažanja o bivšim grdelinima kako ćete tek podilit savjete o novim saznanjima i vašem napretku u uzgoju grdelina. Vaše je pravo da ih zadržite za sebe ali bez argumentirane priče nemožete rušit i omalovažat ni tuđe zakljućke i iskustva.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 7:33 am

Bravo envere tu san te čeka sakrij se u mišiju rupu.....zna sam da ćete odbit upoznavanje.....
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 7:38 am

Envere sinjanine,evo malo zapažanja sa Murtera. Dođeš krajem trećeg mjeseca, još dok je hladno i slušaš. Onako pomalo promrzle ptice, napola napuvane, veršaju. Veršaju uglavnom ono što se čuje na onoj famoznoj snimci Lirskog i Nelirskog. Ne svide sa i misliš da tu ne treba dolaziti. Onda te stariji učitelj i prijatelj izgadi i natjera da dođeš opet. I dođeš u šestom. I onda čuješ. Verš odbačen, grdelini na batudama, zije iz dana u dan sve bolje. Kada dođu u top, čuješ od nekih grdelina prave pravcate zijade. Isti grdelini koje si sluša u trećem, kada je zija rezala i škripala. To je majka priroda. Svi koji misle da su očaci cijelu godinu pjevali Lirske zijade u prirodi, samo pokazuju da se nisu makli sa balkona.
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 56
Lokacija : kaštila

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 7:43 am

Ajme meni šta ste u straju od ovih sinjanja. ma doću šjor Grande, upoznat ćemo se , a moga bi bit i koji poklonćić od vaše strane za dobrodošlicu. Evo dosad san bija advokat sinjanima i oni me zovu samo na pivo, a sad nima druge nego se pribacit u vašu stranku. Ne možeš bit nikako neutralan , pa ni u tićarstvu.
Donit ću vina kaštelanskog i evo ako triba odma ću izjavit da nema bolji tići od vaših. Vidim ako se neprikonim jednom taboru neću nikad doć do dobrog rećama.Kvragu i nesvrstani i neutralnost.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 7:45 am

Vidite moji tičari kako se iz verše postepeno dolazi na batude i pravu pravcatu......

bravo EUZEBIO..... cheers cheers cheers cheers
[Vrh] Go down
Vedran

Vedran


Broj postova : 54
Points : 57
Join date : 30.07.2011
Lokacija : glavice

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 7:46 am

Onda Envere prilaziš u kukulele stranku
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 56
Lokacija : kaštila

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 7:53 am

Tako je euzebio to sam i ja tija reć u svim svojim postovima o tim tićima , pa je šjor Grande reka da nisam u pravu. A tebi govori da si u pravu. Još bi samo nadoda da je bija jako mali lokalitet di su u šesti pokazivali tu pismu, znaći ni na cilom Murteru nije vridilo to pravilo.
Ma vidim ja da ste vi svi povezani , ostajen neutralan haha
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:03 am

euzebio je napisao/la:
Envere sinjanine,evo malo zapažanja sa Murtera. Dođeš krajem trećeg mjeseca, još dok je hladno i slušaš. Onako pomalo promrzle ptice, napola napuvane, veršaju. Veršaju uglavnom ono što se čuje na onoj famoznoj snimci Lirskog i Nelirskog. Ne svide sa i misliš da tu ne treba dolaziti. Onda te stariji učitelj i prijatelj izgadi i natjera da dođeš opet. I dođeš u šestom. I onda čuješ. Verš odbačen, grdelini na batudama, zije iz dana u dan sve bolje. Kada dođu u top, čuješ od nekih grdelina prave pravcate zijade. Isti grdelini koje si sluša u trećem, kada je zija rezala i škripala. To je majka priroda. Svi koji misle da su očaci cijelu godinu pjevali Lirske zijade u prirodi, samo pokazuju da se nisu makli sa balkona.
Znate li g euzebio zašto su takve zijade koje ste slušali u treći bile bolje u šesti.Ajde da vidim ima li bilo ko da mi odgovori.a onda ću ja vama odgovorit zašto je to tako
[Vrh] Go down
DjordjeVet

DjordjeVet


Broj postova : 172
Points : 197
Join date : 17.01.2011
Age : 43

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:05 am

zato sto to nisu te tice, vec kontinentalci koji u sestom mjesecu nisu tu?
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:07 am

Nije to amo dalje
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:15 am

To je otprilike kao kada se dobre ženske uhvati dečko od 15. kao naš Marko.U svojoj nezrelosti on to skupusi na brzinu, prije gotov nego je počeo. A onda se iste ženke dohvati jedan oženjen kao ja i npr. g. Yogii li usisač Enver. Pa to polako odradimo, tako da nakon sat dva nezna gdje joj je glava a gdje noge.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:16 am

Sa profesorom se uglavnom slažem,uz manja razmimoilaženja.
Tići u formi su uglavnom bolji nego oni u verši.Ima i obrnutih primjera,naročito glede dzije.
Mene interesira kakva su vaša iskustva sa malim dzijama koje čujemo u verši.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:18 am

Ima li neko da zna od onih pustih poznavaoca murterskog pivanja
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:21 am

enver je napisao/la:
Ajme meni šta ste u straju od ovih sinjanja. ma doću šjor Grande, upoznat ćemo se , a moga bi bit i koji poklonćić od vaše strane za dobrodošlicu. Evo dosad san bija advokat sinjanima i oni me zovu samo na pivo, a sad nima druge nego se pribacit u vašu stranku. Ne možeš bit nikako neutralan , pa ni u tićarstvu.
Donit ću vina kaštelanskog i evo ako triba odma ću izjavit da nema bolji tići od vaših. Vidim ako se neprikonim jednom taboru neću nikad doć do dobrog rećama.Kvragu i nesvrstani i neutralnost.



U svakom žitu ima kukolja.....straj hahaha evo pripa san se kao ti kažeš.....

Mi nismo stranka kao njihova jer vidim da si ti član KUKURIKU koalicije ....

šta se tiče kaštelanskog vina zajeban si ti igrač (tu si isto malo tanak) a šta se tiče da mi ti pohvališ tiće moji ti nerize, žerbe pa neznam oćeli ti se svidit ....

Znaj moji tići su moj gušt .......( zato te molim nemoj ih hvalit jer oni sami pokažu koliko vride netreba im ničije dizanje na tron) MENI NE TREBA MARKETING

Ako se ne slažemo u razmišljanjima oko tića ipak ljudi mogu popit piće....

POZZZ





[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:27 am

Ako mene pitate, g. Bošket, to je ono što me definitivno ubija. Kada je takav u kući, a takav je u mojoj kući, i to više njih, nema tu pomoći. Ta nesretna mala zija je ono što mene smeta. Nikada je izbaciti, mladi je uzmu odmah, a nije ništa čudno ako sjednu na nju u formi. Čudo je ako je ne pjevaju kao glavno pjevanje. Tko god je ima, a imaju je manje više svi, trebaju znati da nemaju odličnog grdelina.Imaju problem.

Imao sam prije 4 godine potpuno čistog sa dobrom zijom. uživa sam. ostavio mu kat kuće da ne čuje ni jednog grdelina da ga ne bi pokvario. otiša od kuće 7 dana ostavio sinu i pripomenuo ga da ga čuva uz još 28 grdelina i baštarda. Svi dočekali osim njega. Jeben ti ja ovaj sport.
[Vrh] Go down
GRANDE

GRANDE


Broj postova : 533
Points : 559
Join date : 09.01.2011
Age : 54
Lokacija : SPLIT-STP VAŠA ODLIČNA ZA MENE SRENJA.....

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:35 am

To se uvik desi onom koji je priresta srcu.....
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:37 am

Hvala na odgovoru!
Ali bit ću još konkretniji.A pitanje upučujem svima.Što se događa sa malim dzijama koje smo čuli u verši kad se tić digne u formu?
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:42 am

G euzebio pošto vidim da nema odgovora od velikih stručnjaka a jedino je đorđe pokuša odgovorit i to prilično pametno ja ću vam dat odgovor.Ako ste vi stvarno slušali te oćake onda ste slušali mlade oćake kojima je to prva godina.Ti očaci su većinom bili zbijeni na jednom prostoru oko crkve.A stari oćaci koje vi ni drugi tićari niste čuli su bili odvojeni po kraju mjesta,ali vi ih niste imali šansu slušat jer su bili premješteni u Split.I nije istina da su varirali ,kao zeleni su mogli varirat u dužini zijade a u boji nikad.To poštari mogu pitat Debu kad drže do njegova mišljenja,ali oni ne pitaju ništa šta njima ne ide u prilog.
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:47 am

a ima i ovo: "Donesem" očaka, izmitarim, i u desetom iznesem vani. Zija odlična, boja dužina, ne treba bolja. Odnesem kod susjeda, poslušamo i zaključimo to je to. Navečer zapjeva i sve čuli.Zaključak, čuvaj u kući i ne nosi vani radi orlova.
Sutradan nedjelja, sunce, toplo, neda vrag mira, idem ga iznijeti još jednaput i čuvat ću ga. Okačim još pet ptica, i stanem na pet šest metara od očaka. Slušam, dobro je. Naiđu neki ljudi, ja im se javim i pogledam prema njima a jedan od njih me pita što mi orao radi na ćibi.Znate kojega je ubio? A očaka. kojeg drugog.Idem kući beštimajući i plačući, a zove me prijatelj na mob i puca od smija, pita kada je sprovod. Koga ubiti, sebe ili njega? još jednom, jebeš ovaj sport. bog ljudi. ne žestite se previše radi ptica. kaže moja žena da grdelin mora krepat prije nas. ne vrijedi malo perja svađe i prijetnje među ljudima. ionako se nikad neće dokazati čiji je bolji.
[Vrh] Go down
enver




Broj postova : 96
Points : 96
Join date : 12.04.2011
Age : 56
Lokacija : kaštila

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:56 am

Ja ću van odgovoit šjor Jogi, kasno sam doša do te spoznaje. Tribalo je tim tićima dugo vrimena da sazriju u smislu pisme i najbolje od sebe su davali nakon treće godine. To su se u treći misec uglavnom javljali prošlogodišnji mlaci, a višegodišnji očaci su samo šporko pimplali. Zato je i bilo malo stabilnih očaka jer su vridili samo oni očaci koji su bili višegodišnji a ko će znat koliko mu je godina u šesti misec. Eto recite da san lud i da bubam svašta napamet
[Vrh] Go down
euzebio




Broj postova : 352
Points : 359
Join date : 01.08.2011
Age : 58

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 8:58 am

g. Bošket, onaj grdelin ima jednu batudu sa falšom zijadom. kratka zijada ili vrckanje. kada pojačava glas, neće produžiti onu zijadu. samo će još više biti naglašena.ali vrckava.
[Vrh] Go down
bošket

bošket


Broj postova : 348
Points : 356
Join date : 19.03.2011
Lokacija : najlipši grad na svitu

skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Emptypet ruj 09, 2011 9:06 am

euzebio je napisao/la:
g. Bošket, onaj grdelin ima jednu batudu sa falšom zijadom. kratka zijada ili vrckanje. kada pojačava glas, neće produžiti onu zijadu. samo će još više biti naglašena.ali vrckava.

Opet se slažem sa vama.Ovaj put u potpunosti.
Međutim volio bi čuti i ostale.Kad treba reći nešto konkretno,pokazati neko znanje i iskustvo nigdi nikoga.
Lako je pisati postove od jedne rečenice,nešto tvrditi, ali uvijek bez obrazloženja.
[Vrh] Go down
Sponsored content





skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: skolovanje - kada, kako, koliko dugo   skolovanje - kada, kako, koliko dugo - Page 6 Empty

[Vrh] Go down
 
skolovanje - kada, kako, koliko dugo
[Vrh] 
Stranica 6 / 14.Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
 Similar topics
-
» sirenje - trening, kada, kako, koliko dugo
» skurica - kada i kako?
» Kako je nekad bilo - (o)želanda
»  Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: