Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Prirodna mutacija ili albinizam

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
many čazma

many čazma


Broj postova : 53
Points : 63
Join date : 06.02.2012

Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Emptypet vel 17, 2012 5:25 am

U dilemi sam pa bi htio second opinion što kažete za ovu zelentarku što je to mutacija ili albinizam

Prirodna mutacija ili albinizam Imga0992
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Re: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Emptypet vel 17, 2012 7:20 am

Također
kod zeba postoje i bijele i albino mutacije, to su mutacije bez boje i
crteža. Bijele zebe nisu lipokromske ptice, već im se u boji i crtežu
javlja potpuni nedostatak istih. Albino zebraste zebe- (lat. albus:
bijel) je prirođena i nasljedna nesposobnost organizma da stvara pigment
melanina, takve su ptice puno osjetljivije na izravno sunčevo
djelovanje, slabije vide (jer im se u očima očituje kao nedostatak
melanina, pa su im oči crvene boje) i puno su osjetljivije na bolesti.
Albino zebrasta zeba je najrjeđa mutacija od svih mutacija , pa će te se
jako rijetko, pa čak i preko slika susretati sa njom. Na žalost 2008.
godine dobio sam albino zebu koju sam iz straha pokušao othraniti ručno,
što je rezultiralo potpunim neuspjehom. Pile je uginulo nakon samo
20-ak dana. Nadam se da će mi se još jednom posrećiti, ali ovoga puta
ostavljam roditeljima na brigu.


Many,

ovo sam negdi izvuka ,ako može pomoc.

Ovde se spominje albino mutacija,znaci tvoje pitanje u jednom pojmu.

Možda da pitaš Damiana-monstruma,on je doktor za ove stvari.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Re: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Emptypet vel 17, 2012 7:58 am

parcijalni acijanizam, isto ko u grdelina bijelo grlo, ili fleke po tijelu. nije albino i neam veze sa albinom. moze se parenjem dobit kompletno bijelu pticu sa tamnim ocima. mislim da na onom forumu ima detaljno opisana mutacija na grdelinu.
[Vrh] Go down
arboret

arboret


Broj postova : 299
Points : 303
Join date : 02.05.2011

Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Re: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Emptypet vel 17, 2012 8:50 am

Prirodna mutacija ili albinizam Zelendur
[Vrh] Go down
many čazma

many čazma


Broj postova : 53
Points : 63
Join date : 06.02.2012

Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Re: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Emptypet vel 17, 2012 10:39 am

ova je iz divljine,nisam dobio konkretan odgovor,što je mislim da je mutacija jer albinizam po mo mišljenju vuče i crvene oči
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Re: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Emptypet vel 17, 2012 10:45 am

Many pozzz, albinizam je potpuni gubitak melanina i zato ptica ima crvene oci, i bude kompletno bijela. Grdelin zadrži crvenu krunu i zutilo na krilima.
[Vrh] Go down
many čazma

many čazma


Broj postova : 53
Points : 63
Join date : 06.02.2012

Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Re: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Emptypet vel 17, 2012 7:16 pm

pa da kao neki kažu parcijalni abinizam,makar meni ova ptica izgleda kao parcijalna mutacija
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Re: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Emptysri lip 27, 2012 12:57 am

Dobar dan evo jedna kratka ISTINITA priča o ulovu grdelina neobična.Lovili ja i pok. barba u Pločama osamdesetih god. i on osta na jednoj poziciji a ja oša malo okolo prošetat u potragu nebi li naiša čujo dobre bat. sa tamo vrlo dobrim zijadama.On lovio na pregršt svezanih čičaka koji su bili glavna zimska hrana domačim tičima.Ija se vračam njemu i vidim ima jednog uvačenog neobičnog.Nas onda to nije interesiralo kao i sada več samo pisma.Tič je bio domači imao je domaču batudu sa dobrom zijadom i za njega smo dobili prvu amo vako reč popunu ali malo oko br.14.Ža nam ga je bilo dat ali nemoreš jare i pare.Evo cila bit priče tič je bio bile glave sve do vrata a imao je malo poviše kljuna crvene maske.Bio je za nevirovat na pogled.Kasnije dugo sam sazna od jakoga meštra u toj disciplini a stoji mi iza kuče bio je jedno vrime i sudac a i danas se bavi mutacijama,da za takvog je tiča borba ko ga ima radi parenja i prenosivosti genetike.Navodno je i dobro cijenjen na tržištu ali mene ta disciplina nije privukla i ja sam ostao na staroj tradiciji drugačijoj pogleda na pijev batudi.Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
MONSTRUMO




Broj postova : 855
Points : 851
Join date : 10.02.2012

Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Re: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Emptysri lip 27, 2012 1:40 am

To su tzv. bilogrli ili bjeloglavi grdelini, nije rijetka stvar, radi se o parcijalnom acijanizmu. Ima zoranV mlade grdeline od jednog takvog para, i biće jako zanimljivo vidit kakvi će bit mladi. Stručnjaci kažu da je nasljednost poligena i da ovisi o vise faktora dok neki drugi kažu da to uopće i nije mutacija. Postoji i tablica za nasljedivanje tog svojstva ali o tom potom. Triba zokija pitat kakvi su mladi!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prirodna mutacija ili albinizam Empty
PostajNaslov: Re: Prirodna mutacija ili albinizam   Prirodna mutacija ili albinizam Empty

[Vrh] Go down
 
Prirodna mutacija ili albinizam
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» MUTACIJA RUJNICA
» MUTACIJA ŠTIGLICA
» Bastardi od mutacija stiglica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Vrdun (Carduelis Chloris)-
Forum(o)Bir: