Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Free Forum BATUDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Free Forum BATUDA

Ptice pjevice fauna europe - Forum češljugar štiglec štiglic grdelin zelendur kanarinac konopljar cajzlić žutarica kanarinac, zimovka, cajzlić, konopljar, anifla, zelendur, kringl, bastard, krstokljun, slavuj, egzote, zebe, mekokljunci uzgoj, razmnožavanj
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

  Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Go down 
+43
prava zijada
Baketina
domo
DjordjeVet
portulata
pujdo
miro katic
supergirl
Markan
MI 2
F I N K O
sole
gare
JAMES BOND
Škuri tić
Gigo
lord189
Tic_Bal.
MONSTRUMO
probiotik
ĐEKO
ivica.milanovic13
faraon
VELE1
frickočak
PESTI
eumox
arboret
ivica
angjello
enver
vrca
GRANDE
pele
frzelin
DOMENICO
Jandrek
Moćun
rico
YOGI
euzebio
kain
CIBO
47 posters
Go to page : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Next
Autor/icaPoruka
ivica.milanovic13




Broj postova : 122
Points : 125
Join date : 01.02.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyned stu 25, 2012 7:09 pm

Evo moram nešto napisat jel nemogu virovat da su pojedinci iz kalaharija toliko gluvi!!!!!

Prvo mi kažu da njihovi glatki nemaju veze s skavolinskom pismom a svaka nota je od tog pivanja samo je to izvitopereno i oni to pivaju na svoj način i naravno ko zna čut pripoznat će to a oni ko nezna nema mu pomoći!

I onda mi još kažu da vinkov grdelin nema veze sa vizlaškom pismom a ja od tog pivanja znam svaku notu napamet!! Piva sve od tog pivanja samo šta isprid zijade ne stavlja takt vizli piva šta bi mi rekli bez namištanja!!

Čovik im stavi snimku od tog pivanja ka primjer i kaže im da poslušaju točan segment di su identični taktovi ali ne čuju!!

Pozdrav svima i nemojte mi zamirit šta dobro čujem cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyned stu 25, 2012 7:28 pm

Slazem se strava u svemu.

Sinoc na chatu vecer za 5,uz vino i grdeline,prava prijateljska.

Ja otvorija fini sauvignon,klizi glatko niz grlo,

Vinko naceja svoju bacvu od vise sorti,mlado vino,rizi,zerbi jod uvik,ali Vinko ce to dovest

na glatko i fino.

Profa eusebio ka pametan i ucen covik, otvorija finu butelju 0,75 i uziva u harmoniji senzacija

Balta jos uvik u straju, udrija po rakiji, da ubije ne daj boze,ruzinu,viruse,bacile,sporkicu

jer oce da mu je sve cisto,fino,bez zerbica i raspica.

Strava sa svojim starim vinom od osam godina ima problem,jos uvik rizi ,zerbi ka mlado

vino,ali to njega ne brine,on ga dere,zapinje u grlu,ali stravi ne smeta ni najmanje.

Pa jogi,ico,frigo,

tajni joker gost cvokoko,

cila ekipa na okupu,

zivili grdelinasi.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyned stu 25, 2012 7:30 pm

ivica.milanovic13 je napisao/la:
Evo moram nešto napisat jel nemogu virovat da su pojedinci iz kalaharija toliko gluvi!!!!!

Prvo mi kažu da njihovi glatki nemaju veze s skavolinskom pismom a svaka nota je od tog pivanja samo je to izvitopereno i oni to pivaju na svoj način i naravno ko zna čut pripoznat će to a oni ko nezna nema mu pomoći!

I onda mi još kažu da vinkov grdelin nema veze sa vizlaškom pismom a ja od tog pivanja znam svaku notu napamet!! Piva sve od tog pivanja samo šta isprid zijade ne stavlja takt vizli piva šta bi mi rekli bez namištanja!!

Čovik im stavi snimku od tog pivanja ka primjer i kaže im da poslušaju točan segment di su identični taktovi ali ne čuju!!

Pozdrav svima i nemojte mi zamirit šta dobro čujem cheers
Bravo ivo sve ti dobro ćuješ,a kako ne možeš čut u sebe.Kako ne možeš čut u sebe da ti je zijada nategnuta.Ona vinkova je isto nategnuta ali je jedna od boljh nategnutih.To je isto zanimljivo,znaći da tvoje uho nije dobro za zijade nego samo za pletiva.Ali nema veze kad si naš(kalahari)mi ćemo ti govorit dok god ne dođeš do ispravne zijade .
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyned stu 25, 2012 7:31 pm


Slazem se strava u svemu,zato veliki pozdrav prijateju Pipi i fagenelu koji je izbaciju Ligadinu.

Sinoc na chatu vecer za 5,uz vino i grdeline,prava prijateljska.

Ja otvorija fini sauvignon,klizi glatko niz grlo,

Vinko naceja svoju bacvu od vise sorti,mlado vino,rizi,zerbi jod uvik,ali Vinko ce to dovest

na glatko i fino.

Profa eusebio ka pametan i ucen covik, otvorija finu butelju 0,75 i uziva u harmoniji senzacija

Balta jos uvik u straju, udrija po rakiji, da ubije ne daj boze,ruzinu,viruse,bacile,sporkicu

jer oce da mu je sve cisto,fino,bez zerbica i raspica.

Strava sa svojim starim vinom od osam godina ima problem,jos uvik rizi ,zerbi ka mlado

vino,ali to njega ne brine,on ga dere,zapinje u grlu,ali stravi ne smeta ni najmanje.

Pa jogi,ico,frigo,

tajni joker gost cvokoko,

cila ekipa na okupu,

zivili grdelinasi.
[Vrh] Go down
ivica.milanovic13




Broj postova : 122
Points : 125
Join date : 01.02.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyned stu 25, 2012 8:59 pm

Yogi pitaj prijatelja profu jesam li ja upravu on vrlo dobro poznaje oba dva pivanja!

A šta se tiće zijade ti imaš neispravnu ka i ja ali ja iman pismu a ti imaš bedu!

Otkad te znam nisam nikad u tebe čuja zijadu o kojoj pričaš ali nema veze bitno da si profesor i naravno dobar čovik šta je najbitnije cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyned stu 25, 2012 10:20 pm

ivica.milanovic13 je napisao/la:
Evo moram nešto napisat jel nemogu virovat da su pojedinci iz kalaharija toliko gluvi!!!!!

Prvo mi kažu da njihovi glatki nemaju veze s skavolinskom pismom a svaka nota je od tog pivanja samo je to izvitopereno i oni to pivaju na svoj način i naravno ko zna čut pripoznat će to a oni ko nezna nema mu pomoći!

I onda mi još kažu da vinkov grdelin nema veze sa vizlaškom pismom a ja od tog pivanja znam svaku notu napamet!! Piva sve od tog pivanja samo šta isprid zijade ne stavlja takt vizli piva šta bi mi rekli bez namištanja!!

Čovik im stavi snimku od tog pivanja ka primjer i kaže im da poslušaju točan segment di su identični taktovi ali ne čuju!!

Pozdrav svima i nemojte mi zamirit šta dobro čujem cheers


Moram se osvrnit na ovu stravinu tvrdnju i vinkovu zijadu.

Ako je ova vinkova zijada sta sam je sinoc cuja na chatu, stvarno nastala od VIZLASA kako ih strava zove,onda ja

Koce, majstoru Vinku skidam kapu do poda,jer ovako napredovat u grdelinima je stvarno cudo.Vise nema sanse

da recem ric protiv vinkeca,a ako to i nije istina,opet je napravija cudo ,jer od onoga grezuna grdelina prosle

godine,izbacit ovakvog mladog sa zijadom finom rašpicom u okvirima rašpastih zijadi je fenomen.
[Vrh] Go down
angjello

angjello


Broj postova : 191
Points : 199
Join date : 11.02.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 1:31 am

koce je napisao/la:
ivica.milanovic13 je napisao/la:
Evo moram nešto napisat jel nemogu virovat da su pojedinci iz kalaharija toliko gluvi!!!!!

Prvo mi kažu da njihovi glatki nemaju veze s skavolinskom pismom a svaka nota je od tog pivanja samo je to izvitopereno i oni to pivaju na svoj način i naravno ko zna čut pripoznat će to a oni ko nezna nema mu pomoći!

I onda mi još kažu da vinkov grdelin nema veze sa vizlaškom pismom a ja od tog pivanja znam svaku notu napamet!! Piva sve od tog pivanja samo šta isprid zijade ne stavlja takt vizli piva šta bi mi rekli bez namištanja!!

Čovik im stavi snimku od tog pivanja ka primjer i kaže im da poslušaju točan segment di su identični taktovi ali ne čuju!!

Pozdrav svima i nemojte mi zamirit šta dobro čujem cheers


Moram se osvrnit na ovu stravinu tvrdnju i vinkovu zijadu.

Ako je ova vinkova zijada sta sam je sinoc cuja na chatu, stvarno nastala od VIZLASA kako ih strava zove,onda ja

Koce, majstoru Vinku skidam kapu do poda,jer ovako napredovat u grdelinima je stvarno cudo.Vise nema sanse


da recem ric protiv vinkeca,a ako to i nije istina,opet je napravija cudo ,jer od onoga grezuna grdelina prosle

godine,izbacit ovakvog mladog sa zijadom finom rašpicom u okvirima rašpastih zijadi je fenomen.

Opaaa Koce...neznan šta te strefilo ....I vinkec me odjednom zoveš... Koceeee...šta ti bi....Neznan jeli ovo ješ jedna "pila naopako"....ali nije me niti briga....svejedno mi je...I još kažeš da nema šanse da rečeš više rič protiv mene šta znači da dosada JESI....A ja niti znan da dosada jesi govorija protiv mene(sam kažeš)...,niti znam zašto jesi....a pogotovo neznam zašto odsada više nećeš!!!???
Viruj mi da mi nimalo nije stalo do tvog i vašeg mišljenja o mojim tićima (a pogotovo šta niti neznaš šta u kući imam,znaš samo ono šta sam vam ja dozvolija da čujete stavljanjem par snimki).....kako sad...a tako i onda kada ste srali protiv mojih tića...Gojite vi ono šta volite,imate... družite se...
gladite se...ali pusti(te) mene....Ja držin tiće za svoj gušt i tako će biti dok buden ima nekakav kvalitet...kad nebuden više ima...kvraguuu ćo poslat i tiće i tičare(tičare već jesan hahahaha)....Nisan ja nikakav majstor...niti meštar niti išta.....titule ostavi za vas da ih međusobno dilite meni ne tribaju...
Viruj mi da si mi nekako draži kad si mi protivnik,takmac...kad je među nama nekakvo rivalstvo.....nego da si uz mene...Predugo san u tićima i sa tičarima ...ovo iskustvo iz mene progovara....
Sićaš se ono kad san ti jednom davno reka da mi se pali alarm na tvoju lipu rič(ako je)...nemoj bogati...
Ne tribaš se ljutit na ovo....ali eto ja san takav....moran reć šta mislin i gotovo....
Ne tribaš niti odgovarat...

ps
a vidin da si lipo posra i vizlaše....hahahha
sad ću opet sam sebe kaznit sa par miseci odsustva sa foruma...povremeno ću vas pratit ka i dosada....živnit ću malo kad dođe proliće kad tići počnu pivat...
jeben ti gospu i tebi zorane....ti si me navuka da se javljan.... sa stavljenjem tvoga tića....i vidiš tija ne tija....moraš odgovarat....
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 2:19 am

Eno na ,

opet se najidija, Evil or Very Mad

isto ti ovo moram rec,

stari,drag si mi cheers

[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 4:22 am

ivica.milanovic13 je napisao/la:
Yogi pitaj prijatelja profu jesam li ja upravu on vrlo dobro poznaje oba dva pivanja!

A šta se tiće zijade ti imaš neispravnu ka i ja ali ja iman pismu a ti imaš bedu!

Otkad te znam nisam nikad u tebe čuja zijadu o kojoj pričaš ali nema veze bitno da si profesor i naravno dobar čovik šta je najbitnije cheers
kako ćeš ćut kad nećeš da dođeš,ove godine sam te zvao bar pet šest puta pa nisi tija doć.ne da se takmićimo ili svađamo nego ćisto malo da poslušamo ko šta ima.ni jednog velikog dećka nisi zva da ti slušaju tića i samo si na usta prića šta ti tić piva.
[Vrh] Go down
PSIHO

PSIHO


Broj postova : 69
Points : 70
Join date : 14.01.2011
Lokacija : B.Voda

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 5:13 am

sad ću opet sam sebe kaznit sa par miseci odsustva sa foruma...povremeno ću vas pratit ka i dosada....živnit ću malo kad dođe proliće kad tići počnu pivat...
jeben ti gospu i tebi zorane....ti si me navuka da se javljan.... sa stavljenjem tvoga tića....i vidiš tija ne tija....moraš odgovarat....

Ej Sokole,
opet se mlati prazna slama kako bi ti reka.Lako je za tiče, proble je u Tičarima koliko
smo puta o tome pričali...
Evo jedna mudra;Nikad ne prilazi jarcu sprijeda,konju straga,ni budali s bilo koje strane.
cheers
[Vrh] Go down
ivica.milanovic13




Broj postova : 122
Points : 125
Join date : 01.02.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 5:42 am

Yogi bez čut znam šta imaš to mene ne zanima tanko je to za moj ukus u svim segmentima grdelinskog pjeva.

Bolje je kako ti kažeš svak svoje samozadovoljstvo

U kafić ću doć ćakulat i družit se a tići svak sebi
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 6:22 am

Dobra večer.
Molio bi Yogija da mi približi uvid na riječ
nategnuta,na kojeg je on tiča mislio u vezi
zijade na batudi Vinkovoj.

Vinko ne odlazi tvoji tiči su
od KVALITETE moje mišljenje.

Pozdrav od GIGE obo dvojici.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 6:34 am

Gigo teško ću ja to tebi objasnit kad ti sam to ne čuješ,ali pokušajmo na naj jednostavniji način.Svaka zijada koja ima u sebi slova R,Đ,Ž,su nategnute zijade.E sad ti poslušaj sve vinkove i sve druge zijade na ovom i na bilo kojem drugom forumu i snimku pa mi reci u kojoj to zijadi nema bar jednog od ovih slova.Ako nađeš takvu e to ti nije nategnuta zijada,a ne rašpa ili blaga rašpica kako ti kažeš.E sad bi te molija da mi kažeš ima li koje slovo od ova tri u vinkovoj zijadi.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 8:30 am

Dobra večer.
Evo moj Yogi ja nemam pogled kao ti na značaj riječi nategnuta zijada,
ama baš nikako.Ja sam več prije opisa što mislim pod riječ nategnuta zijada.
Evo ti kažeš da ova tri slova R,Đ,Ž U ZIJADI daju značaj nategnutosti.Po mopogledu
oša si predaleko i oćito je to kriterij samo za tebe,vidičeš da ti nisi napisana knjiga.
Nikad ni u jednog tičara znalca,a sluša sam u puno njih di je bilo od srednjih do odličnih
zijadi,niko nikad nije čita slova( VEČ UHOM) određivao valjanost zijade.Pa bi se reklo kad
je čista da je caklena a kad je šporka da je rašpana.Ovdije kod Vinkova tiča stoji samo da
tič ima na zijadi rašpe,ali NIKAKO po mom pogledu slušanja da je nategnuta zijada.Imam
osiječaj da želite obezvrijediti tiča od kolege svojom NOVOM izjavom,koju večina drugih
znalaca tako ne tretira u vezi slova za zijadu.Apsolutno se ne slažem nikako sa vašom izjavom
u vezi nategnuta i veča večina tičara tako ne prilazi opisu vrednovanja zijadi po slovima
vašim navedenim.Stoga odbacujem s mog stajališta NAMEĆEN kriterij( SLOVA) na pogled zijadi,koji nema veze sa riječi nategnuta,a pogotovo na ove Vinkove zijade.


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 7:28 pm

Dobro jutro.
Evo zamolio bi Yogija da mi reče.
Tko je odredio pravilnik da slova R,Đ,Ž koja se
navodno u ispijevu zijade čuju ODREĐUJU mišljenje
na zijadu da se smatra NATEGNUTA.

Dvadeset i pet god.sam kostantno u velikom radu
sa grd.,u slušanju kod mase tičara i niko ama baš
niko NIKAD nije usporedio slova R,Đ Ž koja se sigurno
mogu i čitat kroz pojedinu zijadu ,da ta slova pišu
novi PRAVILNIK određujuči kad jih se čuje u zijadi,
da ona se( tada tretira nategnuta).

Kod velike mase tičara riječ nategnuta ima sasvim
drugo značenje,u drugačijem opisu.

Stoga ovo ja ne prihvačam nikako u svrstavanje
opisa za riječ NATEGNUTA ZIJADA.

Dakako neka se i čita zijada kroz ispijev,ijako
to tičari tako u večini ne tretiraju,i neka se u njoj
i čuju spomenuta slova R,Đ i Ž ,tada bi se takva
slova koja se čuju kao(TVRĐA SLOVA) mogla
okarektizirati pod riječ za zijadu RAŠPANA zijada
,ali ama baš NIKAKO za NATEGNUTA ZIJADA.

Pomalo me čitajte.

Pozdrav od GIGE. za Prof. Yogija.
[Vrh] Go down
YOGI

YOGI


Broj postova : 1061
Points : 1081
Join date : 12.01.2011
Age : 59
Lokacija : SPLIT

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 8:50 pm

Gogo sad me pažljivo slušaj.Ja se tićima bavim 40 godina i otkad znam za sebe znam i za pojam nategnuta zijada.To šta ti i drugi tkzv tićari to niste čuli to nije moj problem i to ne znaći da vi neznate o tićima ništa nego samo dikazuje to da koristite drugačije izraze .Ja to nisam izmislija nego Splitski tićari dosta stariji od mene(Pokojni mario marasović,braco ozretić idosta drugih da ih sad ne nabrajam)Ti dođi u split i nekome kaži da ima caklenu zijadu ili neke korake ili sve tvoje druge izraze svi će te blido gledat.Ja mislim da se vi svi okolo možete ljutit ali centar tićije je od uvik bija u SPLITU.To nije nikakvo pravilo za ta slova R,Đ,Š jer za sad pravila nema,ali za mene i dosta mojih prijatelja je to nategnuta zijada i ja je ne priznajem.Ali meni je već to šta ih ti čuješ u vinkovoj zijadi drago jer onda znam da nisi gluvaš nego da čuješ samo te nije briga šta ima viška slova u zijadi.Do sad nisam nikad u životu drža tića s nategnutom zijadom,ako bi se slučajno naša u škanciji odma bi letija preko balkona ili bi pojača tičare kojima je to dobro i drago.I zapamti ako ikad budem u životu drža tića s nategnutom zijadom(nikad se ne zna šta se može u životu dogodit)nikad neću reć da imam tića nego da je to guba nad GUBOM.Eto toliko od mene i polako čitaj
[Vrh] Go down
Moćun

Moćun


Broj postova : 977
Points : 1017
Join date : 09.02.2011
Age : 55
Lokacija : Dalmazia

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 10:01 pm





VRĐIIIIIIJUUUUUUUU




Salu2
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 11:26 pm

Dobar dan Yogi.
Dosta toga stoji u tvom pisanju sve ukupnom
općenito,ali da ta tri slova određuju u zijadi
da je ona zbog njih nategnuta JA I VEČINA ZNALACA NEMAMO TAKVO MIŠLJENJE.
Neka Splita ja se u njega ne bačkam i ne ponizujem,več
u cilom ovom pisanju( samo se osvrčem zbog ta tri slova),šta po meni nemaju veze sa
nategnutom zijadom.Ato da ona zna biti ispijevana sa različitim slovima posve je
jasno svakome tko je prošao veliki rad sa grdelinima.Pa zbog tih ne čistih slova
koje navodite ona se udaljava (zijada) od caklene več prelazi u kategorije rašpani.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
angjello

angjello


Broj postova : 191
Points : 199
Join date : 11.02.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 11:32 pm

Gigo posla san ti jednu privatnu poruku...jedan snimak pa poslušaj..
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptypon stu 26, 2012 11:39 pm

Koliko vidim iz prilozenog ,

i Gigo i yogi imaju vrlo slicna razmisljanja,

samo potpuno drugacije nazive.

Jedina razlika je sto Gigo prihvaca i zijade koje mrvicu rize,

a yogi ne.

Ako cemo govorit o nekom univerzalnom pravilu ili standardu ,i ja sam za to da ne

valja biti iskljuciv.I zijade koje rize su zijade i moraju uci u obzir,a to sto treba

nastojati doci do zijada koje su čiste,odnosno ne rize,naravno da ce mo svi pokusati,

ili bar oni koji vole takve zijade.

Veci je problem stvorit granicu između grezih zijada i zijada koje mrvicu rize,odnosno neispravnih i ispravnih ajmo rec
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyuto stu 27, 2012 12:04 am

Dobar dan ANGELLO.
Čujo sam zijadu na batudama.
Ima početak ,sridu i kraj,izvedena
prirodnim ispijevom bez nategnutosti
več svojom lakočom ispijeva,spada
preko srednjih zijadi od kolumbara.
Sve što neko more reči loše je što ,
čuje se bar tako na snimci nije čista
caklena več kako kažu rizi pa i u kraj
kolumbara,koji je jako dobro ispijevan.
Za mene prolazi jako dobro jer vrednujem
obe dvije vrste zijadi,e da mi je taka


Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
angjello

angjello


Broj postova : 191
Points : 199
Join date : 11.02.2011

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyuto stu 27, 2012 12:13 am

Gigo moj nevalja to ništa....to je zadnji snimak šta san ja stavija na internet...a sada ću skinit sve...
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyuto stu 27, 2012 12:18 am

Živio Koce.
Ma lako je što ja prihvačam i zijade sa nešto
rašpice,a opet kažem naj bolja je caklena kad
je cila uredno ispijevana.Nije tu nastao nesporazum
več što riječ nategnuta se pokušava vezati za tri slova
koja je navodno okarektiziraju da spada pod nategnutu
zijadu.Za mene ta slova nemaju veze sa riječi nategnuta.
Riječ nategnuta ja podrazumjevam pod opisom di tič patnjom
ispjeva je završava,nema lakoču kad je vodi u kraj več pati
nateže je silom da je završi,pa bila ona caklena ili rašpana.
On je mora bez naprezanja u kraju lakočom opuštenosti glasa
završiti,a ne je čupat iz polovine zadnjeg dijela zijade.
To nema veze sa ona tri slova,jer slova koja nešto rize u njoj
je okarektiziraju pod tip rašpane zijade.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyuto stu 27, 2012 2:23 am

Razumin ja Gigo tebe,ali stvar je u tome,

da upravo ta zijada u kojoj se cuje slovo rr,žž,ili đ ,znaci zijade koje rize manje ili vise,

ovde se nazivaju,NATEGNUTE,jer cim je raspasta ,automatski je ne izvodi sa lakocom,

ne klizi,nego imas dojam da se grdelin muči sa zijadom.

Da se razumimo,ja ne govorim da zijade koje rize NE VALJAJU,ima ljudi koji ih vole

i ja to postujem.
[Vrh] Go down
Gigo

Gigo


Broj postova : 965
Points : 965
Join date : 26.05.2012
Lokacija : Dalmacija

 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Emptyuto stu 27, 2012 2:38 am

Živio Koce evo šale,došli smo UTISNO,
držimo se,još smo u igri.

Koce tič i rašpanu izvodi lakočom bez obzira koliki
je domet njen,zato što je ona LAIČKI REČENO po
mom iz porodice rašpasti zijadi od manje grezi do
debele rašpe.I zato mislim da ove dvije riječi ne idu
pod isti značaj skupa u spoju NIKAKO.Svaka ima svoj
značaj u drugačijem opisu po mom mišljenju i nekih
mojih kolega. A budite sigurni ljudi jako dobro znaju
cijelokupni jezik grdelina od mana naj manji do finesa
kvalitete na pojedinim segmentima pisme.

Pozdrav od GIGE.
[Vrh] Go down
Sponsored content





 Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše    Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše - Page 37 Empty

[Vrh] Go down
 
Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše
[Vrh] 
Stranica 37 / 39.Go to page : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Next
 Similar topics
-
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše.
» Chat za grdelinaške rasprave i neslaganja sa temama.Što je ovdje dopušteno,drugdje se briše

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Free Forum BATUDA  :: Grdelin (Carduelis Carduelis)-
Forum(o)Bir: